ראיון עם יעל ביבר אביעד – על חינוך ולמידה

ראיון בנושא שינוי בשיטת הלמידה ובמערכת החינוך עם יעל ביבר אביעד

יעל ביבר אביעד היא מנהלת של בית-ספר יסודי ממלכתי חדש וצומח הפועל בשיטת למידה מבוססת פרויקטים. בראיון אני שומע מיעל על מסעה האישי לתוך עולם החינוך, על החיפוש שלה אחר שיטת החינוך של המאה ה-21, על האתגרים שבדרך ועל התובנות והמתנות הרבות שהיא מקבלת.

בעברה הקימה וניהלה את בית הספר הדמוקרטי “קהילה” בתל-אביב, עד שהבינה שעליה להביא לשינוי במערכת החינוך דרך מערכת החינוך הציבורי.

 

אני ויעל במשרד בביתה

בראיון אנו משוחחים על התהליך שהיא עברה, על מציאת הייעוד שלנו, על שאלות חינוכיות כמו שאלת המוטיבציה ללמידה, על יצירת שינוי מתוך המערכת ואיתה, על אוטונומיה בית-ספרית ועבודה מול משרד החינוך, ועל היכולת של הורים ומועצות מקומיות להשפיע, על מוביליות חברתית, על זמן ועל דמויות חינוכיות מעוררות השראה.

ראיון מרתק ומלא בתובנות מעשיות!

למי שרוצה לקרוא ולשמוע עוד על למידה מבוססת פרויקטים, הנה ראיון נוסף עם יעל וכתבות שלה:

כמו כן, הנה מספר קישורים למושגים, מקומות ואנשים שעולים בראיון:

 

כמה מילים לנרשמים חדשים ומאזינים ותיקים

לאחרונה התחלתי להוסיף את הפודקאסט ל- YOUTUBE בעקבות המלצה של אחד המנויים. נוסף כאן קישור. כמו כן יש קישור לקובץ להורדה למי שמעוניין. זאת במטרה לשפר את זמינות הפודקאסט ואת אפשרויות ההאזנה. מי שיש לו הצעות ייעול נוספות מוזמן לכתוב לי.

לגבי נושא הסבלנות שהראיון דורש, הקצב של השיחה והגמגום שלי – אני ממשיך בקו של להיות מי שאני, וברצון לקדם תרבות של הקשבה, של יכולת להרהר בדברים ולהעמיק ולא רק לירות מסקנות, של למידה ולא רק בידור, ולכן יהיו כאלו שימצאו את הפודקאסט קשה להאזנה. אני מזמין אתכם כן לתת הזדמנות ולנסות ולהקשיב, (בזמן נהיגה ובנקיון הבית זה הזמנים המועדפים עליי).

האזנה נעימה 🙂

 

אם נרצה – ראיון עם יעל ביבר אביעד – קובץ להורדה

 

תגובה אחת “ראיון עם יעל ביבר אביעד – על חינוך ולמידה

  1. פינגבאק: ראיון עם דני לסרי על שייכות, סמכות ומהות - אם נרצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *