ארנון שומר

לאט ל.א.ט.

ליווי, אימון וטיפול בטבע

ליווי תהליכים ~ אימון לחיים ~ טיפול בטבע ~ הנחיית קבוצות, מעגלים, וטקסים

ארנון שומר

לאט ל.א.ט.

ליווי, אימון וטיפול בטבע

ליווי תהליכים ~ אימון לחיים ~ טיפול בטבע ~ הנחיית קבוצות, מעגלים, וטקסים

ארני לאט לאט 2

שמי ארנון שומר, מנחה קבוצות, מלווה תהליכים אישיים, ומטפל בטבע.

אני מאמין שהטבע שלנו הוא של חיבור, של יופי, של חופש, של שלום ושל אהבה.

 

במשך שנים רבות ואף דורות רבים אנחנו חיים בסיפור של נפרדות מהטבע וזה מזה. כיום אנו חווים משבר עמוק – משבר סביבתי, חברתי, ורוחני שמשפיע על הנפש, וברמה האישית מתבטא אחרת אצל כל אחד. אך כולנו חווים אותו. ורבות מן המחלות הנפשיות הפיזיות והחברתיות שלנו נובעות או קשורות לכך. 

 

משבר הוא גם הזדמנות לשינוי, לריפוי ולצמיחה. אני מאמין שניתן להשתחרר מאשליית הנפרדות ולהרגיש מחדש את החיבור שלנו לבריאה, לטבע, ללב, לגופנו, ליצורים החיים, לשאר בני האדם.

למצוא משמעות, ולחוות אהבה ונוכחות פשוטים.

זוהי הזמנה להפגש, להכיר ולהבין מה התהליך שאת.ה מבקש.ת לעבור

 

אני מזמין אותך להיפגש, ולנסות להבין יחדיו, מה התהליך שהנפש שלך מבקשת לעבור. 

 

אני רואה בליווי ובטיפול כלים לריפוי ברמה האישית והפנימית, וגם ברמה  החברתית-סביבתית. שחיים בריאים, מאוזנים ושמחים, קשורים גם למצבי הנפשי וגם לסביבה שבה אני חי.

 

אני מזמין אותך לגלות ביחד איתי מה המתנות שלך לעולם, שרוצות לקבל עוד ביטוי ומה עוצר בעדן מלהתבטא דרכך. להיזכר מה החלומות והתשוקות שלך שמחכים להתממש, ומה הפחדים ופצעי העבר שמבקשים תשומת לב וריפוי בדרך לשם.

 

איפה המפגשים קורים

הסטודיו והקליניקה שלי הם הטבע, הבחוץ, השמים, האדמה, העצים, השמש. אני משתדל ליצור את התנאים הנוחים והמתאימים לעבודה פנימית, רגשית, ורוחנית.

על ידי יצירת מרחב בטוח ומאפשר בטבע, אני מקווה לתת דרור לנשמה הפראית והילדית, ולחכמה הפשוטה והטבעית שקיימת בכל אחד מאיתנו.

ביחד איתך, אנחנו נכנס לתהליך של גילוי – מה רוצה לנבוע ממך, ומה עוצר בעדך, מה רוצה להירפא, ומה רוצה להשתחרר, ומה פשוט רוצה לנכוח.

אני עובד כיום בעיקר באזור יער אלונה בין פרדס-חנה וזכרון יעקב, ובתנאים המתאימים מגיע גם עד חיפה, עמק חפר וואדי ערה.

באיזה כלים נעבוד?

 

אני משתמש בכלים של שיחה, תנועה, קול, עבודת גוף, דמיון מודרך, עבודת דמויות, משחק ויצירה בטבע.

 

בעבודתי אני נעזר באלמנטים השונים שבטבע – אדמה, אוויר, אש ומים, והאיכויות שלהם – נוכחות ועשייה, דמיון ותקשורת, תשוקה ויצירה, רגש ועולמות התת-מודע.

 

 העבודה בחוץ מאפשרת לעבוד עם התייחסות למחזוריות של הטבע ומקצב החיים – של לידה, צמיחה, בגרות, הזדקנות ומוות, כדי לפגוש את עצמנו, על כל החלקים שבנו.

 

עוד עלי:

אני אבא לילד מדהים ושמח, חי וחוקר יחסים, משפחתיות וקהילתיות חדשה. יחד עם שותפתי לחיים, עם שותפיי לבית הקהילתי שבו אני חי באביאל, ועם יצורי היער שמסביבנו.

מאז סיום תואר ראשון בסוציולוגיה ותקשורת באוניברסיטת תל-אביב ב-2011 אני נודד בארץ ובמרחבי התודעה, בחקירה של מה שבין החיצוני לפנימי, החברתי והאישי, הרוח והחומר, החיים והמוות.

אני אוהב להיות בחוץ, בטבע, תחת כיפת השמיים, על האדמה, מתחת לעצים, לאור השמש או המדורה, הירח והכוכבים, וגם לעתים ברוח, גשם ועננים.

אל לימודי האקותרפיה הגעתי מתוך רצון לקבל עוד כלים מקצועיים לעבודה עם אנשים, ולהעמיק את החיבור האישי שלי לטבע הסובב אותנו. הלימודים הפגישו אותי עם הרבה אתגרים אישיים, ועם שאלת הטיפול והריפוי:

האם וכיצד קורה ריפוי אצל אדם ומה התפקיד שלי שם? אני מרגיש שאני עדיין לומד, מתוך הקשבה וענווה, וגם שהנסיון שצברתי בחיי והכישורים שבאתי איתם לעולם מאפשרים לי להזמין אנשים לעבור תהליך יחדיו.

אני מגיע מרקע ונסיון עשיר במגוון תחומים:

מאמן כדורסל בחוגים לנשים ילדים וגברים. באימונים שלי אני מנסה לעודד יכולת שיפור עצמי, תחרותיות בריאה, ושיתוף פעולה.

 

מנחה מעגלי גברים, שם אנו לומדים לשתף מהלב, לתמוך זה בזה ולאתגר אחד את השני, מתוך כוונה להיפתח ולהתפתח יחדיו.

 

יזם ופעיל חברתי, ומנהל פרויקטים ייחודיים

 

במשך שנתיים גרתי והייתי חלק מצוות שניהל את מרכז אקומי לשלום וקיימות שפעל ליד יריחו. מרכז שפעל מעבר לקו הירוק והיווה נקודת מפגש ייחודית לפלסטינים וישראלים. במרכז קיימנו מפגשי תרבות, סדנאות לימוד ותרגול של תקשורת מקרבת ולימודי שפה, והתנסינו בחיי קהילה אקולוגיים ועוד.

 

במשך שנה ניהלתי את ג’וחא גסטהאוס, בית הארחה בכפר ג’סר א-זרקא, שם הדרכתי קבוצות ישראליות ובינלאומיות, ופעלתי להפיכת העסק למרכז חברתי המקיים סדנאות להעצמת נשים ונוער, דרך לימוד מלאכות מסורתיות, שיעורי אנגלית ועברית.

 

במשך קרוב לשנה נדדתי בקהילה על אופניים – קבוצה של נוודים שעברה בין חוות ומרכזים אקולוגיים ברחבי הארץ ועזרה בטיפוח המרכזים האלו תוך לימוד של מגוון נושאים של בנייה אקולוגית, גידול מזון, פרויקטים אמנותיים, וחיי קהילה.

 

הקמתי את היריד האנושי הנודד – קבוצה של חברים שיצרה מרחבים קהילתיים של לימוד ומפגש תוך קידום ערכי קיימות וקירוב לבבות. הגענו למגוון מקומות ומוסדות בארץ – קרית מלאכי, פרדס-חנה, אשלים, בית כלא בבאר שבע, מאהל מחאה של נשים למען דיור ציבורי, בית לשיקום נכים. בכל מקום עשינו מגוון סדנאות ופעילויות – קרקס, יצירה מחומרים ממוחזרים, מדיטציה ועוד.

 

את חוויותי ותובנותיי אני משתף בבלוג שנקרא ‘אם נרצה’. אני גם מראיין סוכני שינוי בפודקאסט בעל אותו שם.