ראיון עם מיכל פרמפשס וקסלר מפעולה קרקסית

את מיכל פרמפשס וקסלר הכרתי ב-2011 ברוטשילד בדוכן של אקטיבסטילס, באותה עת רק מיכל וקסלר, פעילה זועמת באנרכיסטים נגד הגדר. מאז שהכרנו עברה מיכל תהליך שינוי מהותי בסוג האקטיביזם שהיא עושה, והיום היא מפעילה יחד עם בן-זוגה רועי, את “פעולה קרקסית“, סדנת קרקס נודדת. הם גרים יחדיו במשאית “שמחה”, וחיים חיים פשוטים ושמחים (רוב הזמן) עם הרבה זמן ליצירה, אמנות, ומנוחה.

במהלך השנים נקשר בינינו קשר, גם בהקשר למאבק המשותף שלנו למען הפסקת הדיכוי של העם הפלסטיני, וגם בהקשר של חיי נדודים, ושל יצירת דרך חיים אלטרנטיבית. לשמחתי הוזמנתי אפילו להיות הרב בחתונה שלה ושל רועי. במהלך השנתיים וחצי האחרונות גם הפעלנו יחדיו פרויקט שנקרא “היריד האנושי הנודד” שמנסה ליצור מרחב לימודי ויצירתי במקומות לא שגרתיים, תוך שילוב הקהילה המקומית.

 

ראיון עם מיכל פרמפשס וקסלר

 

הזמנתי את מיכל לשוחח על אקטיביזם, אמנות, עשייה ואי-עשייה, אחריות אישית, יופי, מניע לפעולה, ועוד.

במהלך השיחה  דיברנו על מה הביא אותה לאקטיביזם (המציאות), על היחסים שלה בתור אקטיביסטית עם אביה שהיה אלוף-משנה בצה”ל ומהנדס בכיר בתעשייה הצבאית, על התהליך הטרנספורמטיבי שהיא עברה מאקטיביסטית זועמת ל’היפית בטלנית’ (כפי שהיא מתארת זאת) בין היתר תודות לטקס איוואסקה שעברה, על אמנות ועל הפריווילגיה לעשות אמנות, על דמויות מעוררות השראה, ועל הצורך לפעמים לסגת ולשתוק ולחיות חיים פשוטים מיום ליום.

הנה מספר עבודות של מיכל כדי לתת טעימה קטנה מעולמה הפנימי העשיר:

ירושלים. הופיע בעיתון גלובס.

 

 

שנים-עשר השבטים

 

 

אינפוגרפיקה בנושא האסירים הפלסטינים

 

 

בהקשר הכללי של הפודקאסט והבלוג, אוסיף ואומר שקיבלתי הערות מאנשים על כך שפודקאסט של כמעט שעה זה מאוד ארוך, ולאנשים היום קשה להתרכז ולהאזין, ואם זה לא תופס אותם בדקות הראשונות אז הם מאבדים עניין. אומר בהקשר לכך שאני לא מאמין ברידוד התוכן שאני מנסה להעביר רק כדי להתאים את עצמי להפרעת הקשב והריכוז הכללית שקיימת בתרבות בת-זמננו, ומי שלא מעוניין או לא מסוגל להאזין, לא חייב.

אני כן מזמין את מי שרוצה להעמיק בנושא של יצירת שינוי תודעתי במציאות האישית והקולקטיבית, למצוא את הזמן המתאים לכך (אני ממליץ בזמן נהיגה או בזמן פעולת תחזוקה של הבית), לנשום תוך כדי, וגם להגיב בסוף כדי שנוכל להמשיך את הדיון ולהבין יחדיו איך יוצרים עולם טוב יותר.

אני מזמין אתכם גם לעשות לייק לדף הפייסבוק החדש של הבלוג

האזנה נעימה

קובץ להורדה – מיכל פרמפשס וקסלר 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *