ראיון עם אסף צ’רטקוף על תרבות מקיימת


ראיון עם אסף צ’רטקוף, מקים אתר “בידיים“, והסדנה הקהילתית לקיימות בטבעוןוממובילי תנועות הפרמקלצ’ר והטרנזישן בארץ.

אני ואסף בסדנא הקהילתית לקיימות בטבעון

אני מדבר איתו על הפער בין החלומות והמציאות ועל האפשרות לגשר עליו, על אורח חיים מקיים – מה זה אומר בכלל וכיצד מתחילים לנוע לכיוון, על פרמקלצ’ר בהקשר הרחב והמקומי של המילה, על יכולת השפעה שהיא עמוקה וברת קיימא ומדוע היא לא מגיעה בהכרח ממוקדי ההשפעה הנוכחיים או מתנועות מחאה המוניות דוגמת “המרד בהכחדה“.

אנו מזכירים גם פרוייקטים מעוררי השראה כמו יער המאכל בקדרוןפסטיבל שייח אבריק שקורה השנה בפעם הרביעית בטבעון, רובין פוד שהופכים שאריות מזון שנזרק לארוחות גורמה בתשורה, ועל open source ecology שהיווה השראה להרבה מהעבודה שאסף עושה כיום.

האזינו, הפיצו והגיבו

שנה טובה ומקיימת

2 תגובות “ראיון עם אסף צ’רטקוף על תרבות מקיימת

 1. תודה רבה, נהניתי מאוד תוך כדי עבודות המטפח 🙂
  קודם כל הדגשים לאורך הראיון על מה זה פרמקלצ’ר, כי באמת חושבים שזה מסתכם ב”גינון/חקלאות”.
  העשייה המקומית/קהילתית של אסף, ועל מה ניתן לעשות בארץ מעבר לאמרות של כמה קשה כאן להקים חווה. ואני מסכימה שנכון להסתכל על מה שיש לנו כאן ועם מה ניתן לעבוד ומה לעשות מאשר לחלום על חווה או פרוייקט שניתן ליישום רק באוסטרליה. ככה רק נהיה מתוסכלים.
  הסדנה שהוא מקיים כחלק מארגון “ממסדי” שמאפשר לקיים ולתמוך במקום. רבים מאיתנו כ”כ סולדים ממה שקשור לממסד, שאנחנו לא רואים את הפוטנציאל למימון והשתכרות דרכם, עדיין בצורה שתהיה בהלימה עם העקרונות שלנו.
  וגם אהבתי לשמוע איך הוא התחיל אתר בידיים מהמקום של הידע הטכנולוגי והעשייה שהיתה לו אז. גם אם לאסף היתה השראה מאתרים אחרים בחו”ל, בעיניי האתר הוא השראה מקומית ושמחה לראות שהוא מתעורר שוב.
  ולגבי מילותיו על יער המאכל בקדרון – ממליצה לו ולכולם להגיע למקום ולראות איך התפתח והתקדם. זה מדהים.
  כייף שגם אתה ארני הזכרת את רובין פוד – Robin Food, מסכימה מאוד שזה פרוייקט מעורר השראה וניתן ללמוד ממנו ומשי רילוב הרבה מאוד.
  מה עשיתי תוך כדי במטפח?
  קילוף שקדים והכנת משקה שקדים, הכנת קציצות דלעת-כוסמת, והכנת סלט צבעוני. ותוך כדי העשייה החשיבה מאיפה הגיעו חומרי הגלם של מה שהכנתי, את מי מימנתי ואילו פרוייקטים מעוררי השראה עובדים עליהם בימים אלו שבעוד כמה שנים נוכל להסתכל עליהם לאחור כיתצד התחילו.

 2. מקודד ה- PHP שלנו ממיר את קוד המקור של ה- PHP שלך לטקסט בלתי קריא ללא כל אפשרות להפוך את ההצפנה שאפשר להבין רק על ידי תוספת (Extension) ה- PHP שלנו. תומך ב- PHP 5.6 ו- PHP 7 ומעלה (Windows ו- Linux).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *