שיחה עם אורי בנקהלטייר – שינוי תודעה דרך מוזיקה

אירחתי בדירתי לשיחה את אורי בנקהלטייר, מוזיקאי, שדרן רדיו, ודי ג’יי.

אני אורי בנקהלטר וחתול

 

את אורי אני מכיר ממסיבות ופסטיבלים שונים בארץ אשר מנסים לחולל שינוי תודעה כמו SACRED JOURNEY.

כיום אורי משדר בתכנית היומית “עולם קטן” ברדיו  האינטרנטי “מהות החיים”,

בעברו שידר בתחילת דרכו של רדיו 106 FM – קול הקמפוס.

השיחה כמעט ואינה ערוכה, ולכן אורכת גם זמן מה. הסיבות לכך הן רבות – אותנטיות, הקסם של שיחה לא ערוכה, וגם ההזדמנות להעמיק בדברים עד שמזדקקת תובנה כלשהי. ידוע לי שלאנשים רבים קשה להתרכז זמן רב בדבר אחד, או “למצוא את הזמן” ולכן אני ממליץ להאזין בזמן נסיעה או בזמן העבודה, או בזמן עשיית מטלות בית. ולנשום…

במהלך השיחה משתמש אורי במושגים כמו “רדיוס” (בהקשר של מעגלי השפעה, לא בהקשר של הרדיו), “תדר” (גם לא בהקשר של רדיו, וגם לא הפאב התל-אביבי), “בבילון” (כקונספט לא כמקום) ו-“נינג’ה” (כדרך חיים) – המושגים האלו חשובים כדי להבין את השיחה ואפשר לדון בהם בתגובות.

הראיון אורך כשעה וחצי ומחולק לשלושה חלקים בשילוב קטעי מוזיקה שמוזכרים בשיחה.

בחלק הראשון אנו משוחחים על הקריירה של אורי, כיצד הגיע להיות שדרן רדיו, על בבילון והסיסטם, על מוזיקה מקודשת, ועל האם יש כזה דבר “מוזיקה של חול”. שני קטעי  המוזיקה המשולבים בחלק זה הם של בטינה מורין ג’י, קטע הנקרא “Prayer” מתוך האלבום “Ceremony”. הקטע השני הוא מתוך מעגל שירה מקודשת של להקת “אורות”, בביצוע של השיר “כנפי רוח” של הרב קוק.

 

קובץ להורדה: ראיון עם אורי בנקהלטייר חלק א

 

בחלק השני אנו משוחחים על זכויות יוצרים, על לעבוד ברדיו שבבעלות שרי אריסון, ועל האפשרות של מוזיקה לגשר בין תרבויות ואיזה מוזיקה ערבית אורי אוהב להאזין ולהשמיע. בסוף החלק נשמע קטע של להקת “משרועת ליילה” הלבנונית שנקרא “פסאטין” (שמלות).

 

קובץ להורדה: ראיון עם אורי בנקהלטייר חלק ב

 

בחלק השלישי אנו משוחחים על קהילה ובמיוחד קהילת בית-קשת שאורי הוא חלק ממנה, וכיצד הקהילה משתלבת בחיים וביצירה. בהמשך אנו משוחחים על השראה ועל דמויות מעוררות השראה, וגם מנסים להבין מדוע פעם היו אלילי מוזיקה והיום קצת יותר קשה למצוא כאלה. אנו נאזין לקטע של הזמרת השוויצרית דנית, שנקרא “Naturaleza” מתוך האלבום “Aliento”.

 

קובץ להורדה: ראיון עם אורי בנקהלטייר חלק ג

האזנה נעימה

אם נרצה…

 

 

תגובה אחת “שיחה עם אורי בנקהלטייר – שינוי תודעה דרך מוזיקה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *