ראיון עם אוהד פלא אזרחי על שמאניזם מיני

באוהד פלא אזרחי נתקלתי בכמה מקרים.

באופן אישי זה היה בפסטיבל באשראם במדבר, ואחר כך גם נתקלתי בהגותו בספר חגיגה, אותו יצא לי לקרוא ביום כיפור אחד בישוב אמירים, שם ביקרנו חבר שלו מימי ההתנחלות בת-עין. בספר קראתי על מעללי יום כיפור, שם הוא יצא עם קהילתו לסטריט ריטריט“, דבר שמאוד קסם לי.  אחר-כך גם יצאתי לניסוי כזה בעצמי, יחד עם טליה, ולאחרונה עם כמה משתתפים שבאו להתנסות ולתרגל את החוויה.

לפני שנתיים קראתי את ספרו האחרון קדשה, דבר שטלטל אותי וגרם לי לצמאת במסע. מסע לחקר המיניות. כתבתי על כך פוסט שהיה חושפני עבורי בזמנו (וגם היה הנקרא ביותר ועם הכי הרבה תגובות, כמובן…). את המסע התחלתי יחד עם טליה בסדנת סוף-שבוע באשראם במדבר עם שחר כספי שנקראה ארוס ונוכחות. בהמשך הלכנו יחדיו לכנס cosmic lovers, וכמעט לפני שנה הלכתי לעשות סדנה של שבוע של ISTA, שם התוודעתי יותר לאוהד, וחוויתי את הלימוד שלו באופן אישי.

אני מרגיש שהמסע הזה נמשך, ושאני עדיין לומד הרבה דברים. לא רק על מיניות. גם על יחסים, על אינטימיות, על נוכחות, על גבריות, על תקשורת ברורה וישירה, על מסתורין ועל תשוקה. הדרך ארוכה, וזה כיף לחקור את הדברים האלו, וגם מפחיד לפעמים, אחרת זה לא היה מעניין.

עם אוהד אזרחי במשרדו בבית אורן

 

אוהד נענה לבקשתי להתראיין, ומאוד נהנתי מהשעה ועשרים של השיחה שלנו שעברה כמו רגע. אם לא הייתי חושש שהוא יתעייף משאלותיי או שאתם תתעייפו מלשמוע אותנו הייתי ממשיך לשאול, כי בעיניי הוא דמות מרתקת. לא עם הכל אני מסכים, אך מהכל אני משכיל.

בראיון איתו הוא מספר לי כיצד קיבל את השם פלא, על תהליך הפיכתו מרב אורתודוקסי למורה בכיר בארגון איסתה שעוסק בשמאניזם מיני ומה זה בכלל.

אנחנו מדברים גם על יחסי מורה תלמיד ותנועת metoo, על כסף, על העולם הערבי, ועל ספרו קדשה וספר ההמשך שהוא כותב לו כעת.

שתהיה האזנה משכילה ומענגת

 

 

תגובה אחת “ראיון עם אוהד פלא אזרחי על שמאניזם מיני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *